Reakce rožnovských žen na neštěstí ve Frenštátě pod Radhoštěm

Výbuch domu ve Frenštátě p. R. všem vyrazil dech, málem se zastavil čas… Co se to jen u nás děje? Ženy ze Spolku rožnovských žen prožívaly tu hrůzu s postiženými, vždyť je to naše sousední město, máme tam přátele, rodinu, spolupracovníky.  Ihned jsme zorganizovaly sbírku, letáček dostaly všechny naše členky. Spojily jsme se s p. ředitelkou Charity ve Frenštátě p. R. a věděly jsme, co se již nepotřebuje a naopak – co je třeba pro rodiny, kterým nezůstalo vůbec nic.

 

Celý článek:


V sobotu 23. 2. 2013 nanosili dobří lidé zcela nové potřeby pro domácnost (většina toho byla v originálních obalech) – deky na spaní, povlečení, ručníky, utěrky, hrnce, pekáče, indukční desku, kávovary, žehličky, konvice na vodu, drogistické zboží, čistící prostředky – takřka vše, na co si vzpomenete. Ale objevilo se i oblečení – můžeme říci, že nové, nebo takřka nové. Lidi to přinesli s takovým pocitem zodpovědnosti a s radostí, že mohou pomoci. I když oblečení bylo ve Frenštátě dosti, nedalo nám to srdce, poslat lidi nazpět, v tom špatném počasí, které zrovna tuto sobotu bylo si netížili a přišli. Takže jsme domluvily s ředitelkou Charity ve Valašském Meziříčí p. Sulovskou, že oblečení tam vezmou a s ředitelkou Charity ze Frenštátu p. Tabachovou, že pokud budou ještě něco potřebovat, že si do VM zajedou. Taky jsme měli připravenou kasičku, vše se zapisovalo na seznam a podepisovalo, nasbíralo se 8 000 Kč. Na akci Ženy ženám se vybralo ještě 1 005 Kč, takže náš spolek posílá na příslušný účet 9 005 Kč. Vše, co se nasbíralo se odvezlo do Frenštátu a Valašského Meziříčí. Byla to naše druhá velká dobročinná akce, ta předcházející byla pomoc do zaplavené oblasti Nové Vsi v severních Čechách.


Na organizaci naší sbírky se přišli podívat také reportéři z České televize a hned v tu samou sobotu reportáž vysílali na ČT 24.
Víme, že materiální pomoc je to nejmenší, co můžeme pro ty ubohé lidi udělat. Nyní potřebují ještě další pomoc … Přejeme Vám milí sousedé, ať najdete tu sílu žít dále ve zdraví s těmi, co vám jistě pomohou. Jen škoda, že někteří museli odejít…