Mezinárodní den žen 2015

Praha 4. – 9. března 2015: Česká ženská lobby ve spolupráci s dalšími organizacemi pořádá zajímavý program u příležitosti Mezinárodního dne žen. Mottem je: Oslavme, čeho jsme dosáhli. Ještě nás ale  čeká kus cesty, aby rovnost byla normální. Vstup na všechny akce zdarma! Podrobný program ke stažení zde.

Aby toho nebylo málo, na středu 4. března zveme co nejsrdečněji novinářky / redaktorky na neformální snídani spojenou s besedou (nejen) k Istanbulské úmluvě. Podrobnosti v pozvánce.

Aktualizace: Akce k MDŽ postupně naskakují, a tak doplňujeme dále:


 


MDŽ v Brně: Přehled akcí najdete na samostatné stránce na Facebooku 

6.3. Queer Ball 2015 (Brno)The Past and The Future – Program www.queerball.cz

8.3. Kulturní centrum Líšeň, Brno: odpoledne pro děti Bábkové divadlo na Rázcestí, večer Mateřská.com (projekt dvou zpěvaček vokální skupiny Yellow Sisters)

9. 3. Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, učebna P51, Joštova 10, Brno: Pohledné studentky vítány, aneb propagace sexismem (veřejná debata). „Jako každý rok, i letos si připomeneme Mezinárodní den žen. Pokud budete právě v Brně, čeká vás bohatý program. Společně s Genderovými studii Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity pořádáme veřejnou debatu na téma sexismus v propagaci vysokých škol.“ Více zde.

MDŽ v Ostravě

7. 3. Splašený taxík aneb Čekám na tebe v posteli – Perfidní divadlo – Moravská Ostrava – Inscenace uvedena v rámci oslav MDŽ. Více zde.

 

vykricnik2

Poznámka: V rámci ČSŽ pořádáme akce k MDŽ ve všech krajích republiky. Pokud máte zájem o konkrétní lokality, kontaktujte vedoucí našich středisek.